Jesteś tutaj: Start / iSzpital

iSzpital

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

System iSzpital umożliwia bezpłatny, szerokopasmowy i bezpieczny dostęp do sieci Internet na terenie Szpitala. System zapewnia każdemu użytkownikowi, posiadającemu własne urządzenie przenośne lub korzystającemu ze szpitalnych kiosków internetowych, dostęp do zasobów sieci Internet.

Logo

Głównym celem projektu jest zapewnienie powszechnego dostępu do zasobów publikowanych przez Szpital. Uzyskujemy znaczące zmniejszenie wykluczenia informacyjnego na terenie Szpitala umożliwiając oraz wspierając wykorzystanie zasobów publikowanych przez Szpital (usługi realizowane przez system eSzpital, portale informacyjne) dla poprawy jakości wymiany i dystrybucji informacji.

Korzyści dla pacjentów ze stosowania systemu iSzpital:

  • bezproblemowy dostęp do informacji udzielnych w systemie eSzpital, istotnych dla pacjenta (np. okres oczekiwania na zabieg, miejsce w kolejce, informacje o nieobecności określonego lekarza, itp.),
  • możliwość weryfikacji i ewentualnej zmiany własnych danych osobowych będących w posiadaniu Szpitala,
  • możliwość zdalnej rejestracji i określenia terminu kolejnej wizyty pacjenta w Szpitalu,
  • szerokopasmowy darmowy dostęp do sieci Internet.
Logo sieci WI-FI

Sieć Wi-Fi oparta jest o 40 nadajników (AP) na terenie całego szpitala. Swoim zasięgiem obejmuje wszystkie budynki, a także część parkingów.

Nadajnik WIFI

Dostępne są dwie podsieci dla pacjentów:

  1. GOSCIE - sieć otwarta nie wymagająca hasła dostępowego. Użytkownicy tej sieci przy pierwszym logowaniu otrzymają informację o ograniczeniach korzystania z internetu. Aktualnie dostęp dla sieci GOSCIE ograniczony jest do adresów internetowych kończących się na: *.piekary.pl, *.urazowka.eu, *.slaskie.pl i *.gov.pl. Administracja szpitala zastrzega sobie możliwość zmiany w/w listy bez zmian w regulaminie.
  2. PACJENCI - sieć autoryzowana przy pomocy hasła pozwalająca na pełny dostęp do internetu. Ograniczone jedynie są treści nieetyczne. Hasło dla sieci PACJENCI zmieniane jest 1 raz w tygodniu. Aktualne hasło dostępne jest w dyżurce pielęgniarek lub w sekretariacie medycznym.

Bezpieczeństwo sieci

Dostęp do internetu chroniony jest przez zaawansowane urządzenie klasy Unified Threat Management - w skrócie UTM Urządzenia UTM - powstały z myślą o kompleksowej ochronie sieci przez integrację wszystkich elementów tej ochrony w jednej platformie.

zdjęcie

Wśród nich są firewall, Intrusion Prevention System (w skrócie IPS - ochrona przed włamaniami), system antywirusowy i antyspamowy, tunelowanie VPN i inne. Oprócz bezpieczeństwa użytkowników sieci, UTM zapewnia także logowanie całego ruchu w sieci na terenie szpitala.

zdjęcie

Folder informacyjny iSzpital: pobierz

Regulamin iSzpital (Zasady dostępu do sieci rozległej dla pacjentów Szpitala): pobierz

Projekt iSzpital jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.