Darowizny i dotacje

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Podziękowania dla GAZ-SYSTEM S.A.

Na mocy Umowy darowizny kwoty pieniężnej nr 1000040152 z dnia 23 lutego 2022 zawartej przez Szpital z Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. współfinansowano zakup 2 defibrylatorów stacjonarno -transportowych. Urządzenia przeznaczono na potrzeby doposażenia Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Izby Przyjęć.

Bardzo dziękujemy za udzielone wsparcie.

Informacja o otrzymanych w roku 2021 darowiznach

Informacja dotyczy darowizn, w których jednorazowa kwota darowizny przekroczyła 15 000 zł lub suma wszystkich darowizn otrzymanych w roku podatkowym od jednego darczyńcy przekroczy 35 000 zł.
W roku 2021 Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich otrzymał (zgodnie z powyższymi zasadami) następujące darowizny:
 - Fundacja Lekarze Lekarzom, ul. Jana Sobieskiego 110, 00-764 Warszawa – 17.304,82 zł.
 - Polska Grupa Górnicza S.A., ul. Powstańców 30, 40-039 Katowice – 20.000,00 zł.
 - Fundacja Pomocy im. Jerzego Bernharda, ul. Roździeńskiego  11a, 41-308 Dąbrowa Górnicza – 15.552,00 zł.

 

Data sporządzenia informacji: 31.03.2022r.

Podziękowania dla Fundacji Pomocy imienia Jerzego Bernharda

 grafika przedstawia logo Fundacji Pomocy imienia Jerzego Bernharda

 Na mocy umowy darowizny nr 1/2022 z dnia 15 marca 2022 zawartej przez Szpital z Fundacją Pomocy imienia Jerzego Bernharda na potrzeby doposażenia Szpitala zakupiono piłę oscylacyjną do cięcia opatrunków gipsowych, łózko szpitalne wraz z materacem oraz podgrzewacz do płynów infuzyjnych i krwi.

Bardzo dziękujemy za udzielone wsparcie.

Nowy mikroskop operacyjny w Szpitalu

Dzięki dotacji z budżetu Województwa Śląskiego Szpital wzbogacił się o nowoczesny mikroskop operacyjny, przeznaczony do chirurgicznego leczenia urazów i schorzeń kręgosłupa.

Więcej informacji można przeczytać pod następującym linkiem: Piekarska „urazówka” robi krok milowy w leczeniu schorzeń kręgosłupa - Serwis Województwa Śląskiego (slaskie.pl)

Podziękowania dla Fundacji Pomocy imienia Jerzego Bernharda

 grafika przedstawia logo Fundacji Pomocy imienia Jerzego Bernharda

Na mocy umowy darowizny nr 3/2021 z dnia 25 października 2021r. zawartej przez Szpital z Fundacją  Pomocy imienia Jerzego Bernharda na potrzeby Zespołu Sal Operacyjnych zakupiono System do ogrzewania pacjenta
HICO AQUATHERM 660 wraz z matą standard o wym. 170x35 cm o wartości 15.552,00 zł.

Bardzo dziękujemy za udzielone wsparcie.

Urazówka z dofinansowaniem ze środków Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych oraz środków budżetu Województwa Śląskiego

W dniu 10 czerwca 2021r. odbyła się uroczysta konferencja prasowa zorganizowana przez Marszałka Województwa Śląskiego Pana Jakuba Chełstowskiego oraz Członka Zarządu Panią Izabelę Domogała celem symbolicznego wręczenia środków finansowych na realizacje kluczowych zadań służących dobru pacjentów. Zadania współfinansowane są ze środków Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych oraz środków budżetu Województwa Śląskiego.
W tym zaszczytnym gronie znalazł się również nasz Szpitala z dwoma projektami:

 • Modernizacja budynku znajdującego się w kompleksie budynków szpitalnych w Piekarach Śląskich - Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich
 • Prace modernizacyjne i konserwatorskie obejmujące część elewacji oraz dach w zabytkowym Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich

Przystępujemy do intensywnej pracy celem realizacji zadań.

 

wręczenie pamiątkowej tablicy w związku z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i Województwa Śląskiego

Czytaj więcej o: Urazówka z dofinansowaniem ze środków Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych oraz środków budżetu Województwa Śląskiego

Nowy sprzęt w naszym Szpitalu !!!

Dzięki staraniom Dyrekcji Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich i przychylności Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych udało się pozyskać nowy i niezwykle potrzebny sprzęt medyczny dla naszego Szpitala.

Poniżej prezentujemy przekazany sprzęt:

 

 • 3 respiratory TRILOGY EVO

zdjęcie przedstawia respirator TRILOGY EVO

Respirator TRILOGY EVO firmy Philips Respironics umożliwia inwazyjną i nieinwazyjną wentylację ciśnieniem dodatnim dzieci o masie ciała przekraczającej 2,5 kg i pacjentów dorosłych. Pracuje w wielu trybach wentylacyjnych zasilany prądem 230 V a także na baterie. Jest zaopatrzony w dwa akumulatory co umożliwia łącznie 15 godzin pracy.  

 

 • Aparat USG AFFINITI 30  PHILIPS

Zdjęcie przedstawia aparat USG AFFINITI 30 PHILIPS

Aparat ten służy do badań ultrasonograficznych. Posiada oprogramowanie i głowicę do badań serca -UKG.

 

 • 2 aparaty rentgenowskie (w pełni cyfrowe) przewoźne do zdjęć wykonywanych na salach chorych przy łóżku pacjenta.

aparat rentgenowski Mobilett Elara Max firmy Siemens

Zdjęcie przedstawia aparat rentgenowski Mobilett Elara Max firmy Siemens    

aparat rentgenowski Optima XR240 firmy GE

Zdjęcie przedstawia aparat rentgenowski Optima XR240 firmy GE

Informacja o otrzymanych w roku 2020 darowiznach

Informacja dotyczy darowizn, w których jednorazowa kwota darowizny przekroczyła 15 000 zł lub suma wszystkich darowizn otrzymanych w roku podatkowym od jednego darczyńcy przekroczy 35 000 zł.
W roku 2020 Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich otrzymał (zgodnie z powyższymi zasadami) następujące darowizny:
 - Fundacja Paraplegii im. Dr Janusza Daaba, ul. Bytomska 62, 41-940 Piekary Śląskie - 50.284,32 zł.
 - firma Synthos S.A., ul. Chemików 1, 32-600 Oświęcim – 76.709,16 zł.

Data sporządzenia informacji: 31.03.2021r.

Podziękowania dla Fundacji MediaExpert Włącz się i sklepu MediaExpert w Piekarach Śląskich

Podziękowania dla Fundacji Media Expert Włącz Się i Sklepu MediaExpert w Piekarach Śląskich.

obraz przedstawia logo Fundacji MEDIAEXPERT WŁĄCZ SIĘ

Na podstawie podpisanej umowy darowizny Szpital otrzymał sprzęt elektroniczny oraz AGD na wyposażanie utworzonych oddziałów COVID’ owych. Przekazanie sprzętu nastąpiło w siedzibie Szpitala w dniu 21 grudnia br.  Dyrekcja i pracownicy Szpitala przekazują podziękowania za dostarczony sprzęt FUNDACJI MEDIAEXPERT WŁĄCZ SIĘ oraz Kierownictwu i pracownikom sklepu MEDIAEXPERT w Piekarach Śląskich.

Czytaj więcej o: Podziękowania dla Fundacji MediaExpert Włącz się i sklepu MediaExpert w Piekarach Śląskich

Podziękowania dla darczyńców

Szanowni Państwo,  drodzy Przyjaciele „piekarskiej urazówki”!

 

Dyrekcja oraz wszyscy pracownicy Samodzielnego  Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich pragniemy wyrazić naszą ogromną wdzięczność  i złożyć podziękowania na ręce wszystkich, którzy wsparli nas w jakże trudnym czasie epidemii koronawirusa.

Pamiętając o Waszej pomocy i wsparciu, której doświadczyliśmy już wiosną br., ponownie dziękujemy za wszystko co robicie dla Naszego Szpitala, jego pacjentów i pracowników.

Tym bardziej miło nam poinformować, że do grona naszych darczyńców dołączyli:

 • Zakłady Mięsne HAM Cichoń i Wspólnicy Sp. J

  

Logo firmy HAM

Zakładom Mięsnym HAM Cichoń i Wspólnicy Sp. J dziękujemy za przekazanie sprzętu AGD, przeznaczonego na wyposażenie pomieszczenia socjalnego pracowników Izby Przyjęć i Całodobowego Ambulatorium Urazowo-Ortopedycznego.

 

 • Selgros Cash & Carry Hala Bytom 

Obraz przedstawia logo Selgros cash & carry 

 Bardzo serdecznie dziękujemy firmie Selgros Cash & Carry Hala Bytom za wsparcie w postaci wód mineralnych przeznaczonych dla pacjentów naszego szpitala;

 

 • Ustronianka Sp. z o.o.

logo firmy Ustronianka

 

 Firmie dziękujemy za wsparcie w postaci wód mineralnych przeznaczonych dla pacjentów oraz napojów dla pracowników naszego szpitala;

 

 • Stacja Paliw BP Andaluzja w Piekarach Śląskich logo firmy BP 

 Dziękujemy za przekazanie kubków termicznych przeznaczonych dla pacjentów naszego szpitala;

 

 • Firma Dando Daniel Sewiło, której dziękujemy za przekazanie tonerów i materiałów papierniczych

 

 • Pizzeria Brothers

 

Dziękujemy, za przekazanie pojemników jednorazowych na posiłki oraz kubków na zimne i gorące napoje dla pacjentów naszego szpitala.

 

 • GUILLIN POLSKA Sp. z o.o.

 

Dziękujemy, za przekazanie kilku tysięcy pojemników jednorazowych na posiłki oraz kubków na zimne i gorące napoje dla pacjentów naszego szpitala.

Podziękowania dla Polskiej Grupy Górniczej S.A.

baner PGG

Na podstawie podpisanej umowy darowizny Szpital wzbogacił się o kamerę termowizyjną, która w szybki sposób pozwoli na identyfikację pacjentów zgłaszających się z podwyższoną temperaturą ciała, co w obecnym czasie "walki" z pandemią koronawirusa jest bardzo istotne.


Dyrekcja i pracownicy Szpitala przekazują podziękowania za dostarczony sprzęt Zarządowi Polskiej Grupy Górnicze
j S.A.

Podziękowania dla ludzi dobrej woli

Szanowni Państwo,  drodzy Przyjaciele „piekarskiej urazówki”!

Dyrekcja oraz wszyscy pracownicy Samodzielnego  Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich pragniemy wyrazić naszą ogromną wdzięczność  i złożyć podziękowania na ręce wszystkich, którzy wsparli nas w jakże trudnym czasie epidemii koronawirusa.

Nieustannie spotykamy się z wyrazami solidarności, ludzkiej życzliwości i chęcią pomocy płynącą ze strony wolontariuszy dostarczających nam sprzęt ochrony osobistej oraz właścicieli i pracowników branży gastronomicznej. Dziękujemy, za każdą maseczkę, przyłbicę a także gorące posiłki, które z takim zaangażowaniem dostarczacie do naszego Szpitala.

Dziękujemy za ciepłe słowa wsparcia, płynące od wielu osób. Dają nam one motywację do dalszej pracy i utwierdzają nas w przekonaniu, że praca jaką wykonują wszyscy lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki, diagności laboratoryjni, pracownicy utrzymujący czystość oraz pozostały personel Samodzielnego  Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich jest ważna i dostrzegana przez społeczeństwo.

Do naszych darczyńców dołączyli:

- Zarząd Nexteer Automotive Poland Sp. z o.o.

- Fundacja WOŚP

- Cadvision Panova Gliwice,

- GEKOPLAST S.A. Krupski Młyn,

- kibice Górnika Zabrze z grupy Torcida Piekary,

- Suport sp. z o.o. sp. k. Katowice,

- Agnieszka Skotarek - Radna Miasta Piekary Śląskie wraz z grupą "Piekary Śląskie Mieszkańcy",

- Społeczna Piekarska Inicjatywa,

- Piekarnia Inicjatyw,

- Pracownicy APELT Polska sp. z o.o. Piekary Śląskie,

- Voigt Centrala Zabrze,

- Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji wraz z Zarządem Terenowym NSZZP w Piekarach Śl.,

- Pizzeria Monte Carlo w Piekarach Śląskiech,

- Lunch-Bar w Piekarach Śląskich.

 

Podziękowania dla Fundacji Paraplegii im. Dr Janusza Daaba oraz Fundacji Ochrony Zdrowia z Dąbrowy Górniczej za wsparcie otrzymane w 2019 roku.

Dyrekcja i pracownicy Szpital dziękują Fundacji Paraplegii im. Dr Janusza Daaba oraz Fundacji Ochrony Zdrowia z Dąbrowy Górniczej za otrzymane w roku 2019 wsparcie.

Fundacja Paraplegii im. Dr Janusza Daaba przekazała Szpitalowi materiały i sprzęt medyczny oraz środki pieniężne na realizację celów statutowych Szpitala (ochronę i promocję zdrowia) o wartości 70.167,36 zł.

Fundacja Ochrony Zdrowia z Dąbrowy Górniczej przekazała środki pieniężne w kwocie 15.000,00 zł. na realizację celów statutowych Szpitala (ochronę i promocję zdrowia), w szczególności na zakup narzędzi chirurgicznych.

Podziękowania dla Zakładu Krawieckiego Mariola

Dyrekcja i Pracownicy składają serdeczne podziękowanie właścicielowi Zakładu Krawieckiego Mariola za bezpłatne przekazanie tkaniny bawełnianej z przeznaczeniem do uszycia maseczek ochronnych dla pracowników Szpitala. Maseczki zostaną uszyte przez pracowników szwalni szpitalnej.

Serdecznie dziękujemy.

Bogdan Koczy - Dyrektor Szpitala

Zakup sprzętu medycznego wsparty środkami Fundacji Ochrony Zdrowia z Dąbrowy Górniczej

Na podstawie umowy darowizny z dnia 24.04.2019r. podpisanej przez Zarząd Fundacji Ochrony Zdrowia z Dąbrowy Górniczej oraz Dyrektora Szpitala działalność Szpitala została wsparta kwotą 15.000,00 zł, która zostanie przeznaczona na sfinansowanie zakupu narzędzi chirurgicznych do zabiegów artroskopowych.

Za otrzymane wsparcie składamy podziękowanie Zarządowi oraz członkom Fundacji Ochrony Zdrowia.

Zakup sprzętu medycznego wsparty środkami Fundacji Ochrony Zdrowia z Dąbrowy Górniczej

Na podstawie umowy darowizny z dnia 2.07.2018r. podpisanej przez Zarząd Fundacji Ochrony Zdrowia z Dąbrowy Górniczej oraz Dyrektora Szpitala działalność Szpitala została wsparta kwotą 15.000,00 zł, która zostanie przeznaczona na częściowe sfinansowanie zakupu niezbędnego sprzętu medycznego.